Home Page
27.09.2020
28.09.2020
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
BEGÜM GÖKMEN
SANATÇILAR
BEGÜM GÖKMEN

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak Prof. Mahir Çakar ile korno eğitimine başlayan Begüm Gökmen yüksek şeref derecesi ile mezun oldu.

1997 yılında Almanya'nın Bayreuth kentinde yapılan Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası'nın sınavlarını kazanarak arka arkaya üç defa burslu olarak çalmaya hak kazanmış ve burada Christian Lampert ile çalışma imkanı bulmuştur. Aynı zamanda California Üniversitesi müzik bölümü dekanı ve orkestra şefi olan Larry Livingston kendisine Amerika'da Odyllwild Festival Orkestrasında çalması için burs sağlamıştır.

Yurtdışında birçok workshop ve gençlik orkestralarına katıldı. 2002'de Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında Cem Köse ile tamamladı. Akbank, CRR, İstanbul Filarmoni ve Tekfen Filarmoni Orkestraları, Milli Reasurans Orkestrası, Borusan Filarmoni Orkestrası gibi topluluklarda görev almaktadır. Konser faaliyetlerine ek olarak, eğitimci kimliğiyle de halen M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Kurmuş olduğu 'Golden Horn Brass Quartet'' grubuyla verdiği konserler aracılığıyla 'Bakır Nefesli Enstrümanları' daha yaygın ve popüler hale getirme amacındadır.