Home Page
15.04.2021
15.04.2021
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
TOLGA ÜNALDI
SANATÇILAR
Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız
Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız

1975 Ankara doğumlu. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Müzikoloji Bölümü, Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim dalında yaptı., Danışmanlığını Prof. Ertuğrul Bayraktar’ın yaptığı “Mardin İli ve Midyat ilçesinde Yaşayan Süryanilerin Dini Müziği” adlı tez ile bitirmiştir (1999). Çalıştığı hocalar arasında Prof. Muammer Sun, Prof. İlhan Baran, Yrd. Doç. Erdal Tuğcular sayılabilir.

Yüksek lisansını, 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sanat ve Tasarım üzerine, danışmanlığını Prof. Ruhi Ayangil’in yaptığı “2000’li Yıllarda Türkiye’de Ney Sazı, Tavırları ve Bu Tavırların Belli Başlı İcracıları” adlı tez çalışmasıyla bitirmiştir. Üniversite yıllarından beri ilgisini çeken etnik- geleneksel ritmler, deneysel performatif müzik çalışmalarına ve araştırmalarına yönelmesinde etkin oldu. Özellikle etnik nefesli enstrümanlar (Ney, Didgeridoo, Fujara, Bansuri, Shakuhachi, Kavala), perküsyonlar ilgi ve uzmanlık alanına girmekte. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Ses Kayıt Stüdyosu’nda Araştırma Görevlisidir.

Özel programlar bölümümüze NeY-ZeNt ve Electro-Akustik Ney Project ile katıldı.

Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız