Home Page
19.07.2019
19.07.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
BERNA TUNALI
SANATÇILAR
BERNA TUNALI

Galatasaray Lisesi'nde başladığı tiyatro çalışmalarını Ferhan Şensoy'la sürdürdü. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School'da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi'nde "Sinema ve Audiovisuel" Bölümünde yüksek lisans yapti. Kısa filmler cekti. Yerli ve yabancı filmlerde rejide çalıştı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey'nin Genel Yönetmenliğini yapti.

Akademi Istanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi'nde "Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim" sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümünü kurdu ve başkanlığı yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy, Craft Oyunculuk Atölyesi ve Paris'te "kamera önü oyunculuk"; "iletişim ve yaratıcılık" dersleri verdi. 12" lik "NAMASTE" isimli kısa metraj filmi 11. Ankara Uluslararasi Film Festivali Drama Dalında Birincilik ödülünü aldı. Hindistan'da nefes, meditasyon, yoga eğitimi yapma fırsatı buldu.

2010'da Fransa'da IKSV ve Culture France'in düzenlediği "Türkiye Mevsimi" kapsamında Paris'te Theatre du Gymnase'da "Farklı Ama Aynı", 2011'de yine Paris'te "IN&OUT" isimli oyunları ve 2011 Avignon Uluslararası Tiyatro Festivali'nde "Egoquantum" isimli müzikali sahneye koydu. 2013'de Istanbul'da, yazıp yönettiği 16 kişinin yer aldığı "C-ESARET" isimli oyunu sergilendi.

Halen, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümünde "Oyuncu Yönetimi" dersleri veriyor, oyuncu koçlugu yapıyor ve çektiği belgesel film üzerine çalışıyor.