Home Page
24.06.2019
24.06.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
LERNA BABİKYAN
SANATÇILAR
LERNA BABİKYAN

1980 İstanbul doğumlu. Marmara Üniveristesi Yetişkin (Halk) Eğitimi bölümünü Pedagojik Formasyon Sertifikası ile bitirdi. Bu döneme kadar grup ve bireysel olarak klasik bale-modern dans dersleri aldı.

Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans bölümünü kazandı. Bu dönemle birlikte Geyvan McMillan, Tan Temel, Zeynep Tanbay, Loretta Livingston, Kaya İlhan, Mustafa Kaplan, Uğur Seyrek, Lili Barokas, Paul Clayden, Hilge Tilburg, Scott Wells, Jan Burkhardt, Metheew Howkins, Yanell Plumet gibi eğitmenlerden modern dans tekniği, doğaçlama ve bale üzerine dersler aldı. Bazı eserlerinde dans etti. Yurtiçi ve yurtdışı atölye çalışmalarına katıldı.

Pedagoji bilgisini modern dans dersleri ile birleştirmeye karar verdi ve bu alanda kendi programını oluşturdu.

Eğitimi boyunca kesintisiz olarak çocuklarla çalışmaya devam etti. Marmara Üniversitesi'nde öğrenciyken çocuklar için hazırladığı koreografiler ve aynı dönemde yürüttüğü tiyatro çalışmaları sonucu sahnede hareket tasarımı, kurgu, anlatım, ifade, hikaye onun için birbirinden ayrılmaz bir bütün oluşturdu ve dans kompozisyonu denen koreografiye ayrı bir ilgisi oldu. Farklı sanat disiplinlerinden yararlandı.

Pek çok özel anaokulunda ve devlet okullarında-kolejlerde dersler verdi. Özel günler ve yıl sonu gösterileri için çocuklarla koreografiler hazırladı.

Çalışmalarını bu alanda geliştirerek sürdürmeye devam etmektedir. Özel programlar bölümümüzde Baroque In Motion projesiyle yer alıyor.

Eserler:

  • Belki Biraz
  • Gece Görüşü
  • Gece Görüşü video versiyon
  • Play Off-en
  • Portakal Şurubu Aromalı Kahve kollektif