Home Page
28.09.2020
28.09.2020
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
ATEŞ EROL
SANATÇILAR
ATEŞ EROL

1975 yılında İstanbul'da doğdu. Müzisyen bir aileden geldiği için küçük yaşlarda müzikle ilgilenmeye başladı. 1983 yılında İstanbul Festivali'nde ilk konserini verdi. 1986 yılında girdiği İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü'nde, Mehmet İhsan Özer gözetiminde kanun eğitimi almaya başladı.

Çalgı Eğitimi Bölümü'nde orta ve lise eğitimini tamamlayıp, 1993'de girdiği Çalgı Eğitimi Yüksek bölümünde Doç. Dr. Fikret Kutluğ, Doç. Dr. Erol Deran, Prof. Dr. Şehvar Beşiroğlu ve Taner Sayacıoğlu gibi hocalarıyla kanun sazı eğitimi gördü. Doç. Dr. Serdar Öztürk yönetimindeki İ.T.Ü. Çoksesli Korosu Orkestrası'nda çalışmalarda bulunup, genç yaşta 1. kanun olarak Yunus Emre Müzikali'nde ve İ.T.Ü Çoksesli Korosu Orkestrası'nda birçok konserde görev aldı.

Çok sayıda grup ve sanatçının yurtiçi ve yurtdışı festivallerinde bulunup, albüm ve sahne çalışmalarına katıldı. Kültür Bakanlığı Türkiye tanıtımı ve ülkemizde yapılan Eurovision şarkı yarışmasıyla beraber bir çok tanıtım ve gerek sinema gerekse televizyonda dizi ve film müzikleri çalışmalarında bulundu. Halen aktif olarak müzik çalışmalarına çeşitli guruplarla devam eden Ateş Erol, özel müzik eğitimi veren eğitim kurumları ve okullarda Kanun, Türk Müziği Nazariyat ve Solfej hocası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kanun dersleri vermektedir.

Ateş Şehnaz Taksim
Şehnaz Saz Eseri 'ŞEMS'