Home Page
20.09.2018
21.09.2018
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
ARZU KARCI
SANATÇILAR
Arzu Karcı

1975 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Uzun süre özel bankalarda çalıştıktan sonra hayatı boyunca en büyük tutkusu olan sanatla ilgili çalışmaya karar verdi. Bir 12 Eylül günü kendi darbesini yaparak bankacılıktan istifa etti.

Bundan sonraki yolu biraz dikenli ve düşe kalka oldu. Yolunu bulması zaman aldı ama bir gün cam ile, cam'ın büyülü dünyasıyla tanıştı. Ve kendisini camdan bir faunusun içinde buldu, bir daha da oradan çıkmak istemedi.

Arzu Karcı, füzyon cam ve sıcak cam teknikleri üzerinde çalışmaktadır. Son dönemlerde, cam boncuk yapımı ve işlemesinde kullanılan teknikleri uygulayarak sıcak camla stilize kedi tasarımları üzerine çalışan Arzu Karcı, Kedi by Arzu Karcı markasıyla üçgen, daire ve dikdörtgen formlarında geometrik cam kedi tasarımlarını hayata geçirmiştir.

Özellikle Avrupa ve Amerika’da ciddi bir sanat dalı olan “Cam Boncuk İşleme” diğer adıyla Alev Sanatı aynı zamanda meditatif yönü olan, yüksek konsantrasyon ve yaratıcılık gerektiren bir sanat dalıdır. Karcı, ülkemizde henüz üzerinde çok fazla araştırma ve çalışma yapılmayan bu sanat dalının tanıtımını yapmak amacıyla NexusartLine dergisinde yazılar yazmakta ve ulusal kanallarda konuyu tanıtmak amacıyla TV programlarına çıkmaktadır.

Arzu Karcı, halen Ankara’daki atölyesinde cam boncuk yapımı teknikleri üzerine dersler vermekte ve füzyon cam ve sıcak cam üzerine kişisel çalışmalarına devam ediyor.

Sergileri ve Workshop Çalışmaları:

K.K.TC. Doğu Akdeniz Üniversitesi Karma Sergi, 2. Uluslararası Sanat Buluşması seminer ve workshop çalışması, 2009

Turkuvaz Sanat Galerisi, Ankara, Kişisel sergi, 2008