Home Page
27.09.2020
28.09.2020
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
AYŞE NUR ERGEN
SANATÇILAR
Ayşe Nur Ergen

Türk müziği eğitimine Üsküdar Musıki Cemiyeti, İleri Türk Müziği Konservatuarı, Pera Güzel Sanatlar Okulu ve İstanbul Üniversitesi Korosu gibi çeşitli eğitim kurumlarında usul ve repertuar öğrenerek başladı.

  • 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünden mezun oldu.

  • Okay Temiz'in Ritm Atölyesi albüm çalışmasında ve konserlerinde perküsyon çalarak ve vokal yaparak eşlik etti.

  • 2005 yılında Volkan Ergen ile Türk müziğini farklı bir platformda seslendirmek üzere Kumpanya grubunu kurdu.

  • 2006 yılında Hindistan Türkiye Büyükelçisi Halil Akıncı'nın daveti üzerine Yeni Delhi'de yapılan organizasyonda Kumpanya grubu ile ülke büyükelçilerine ve diplomatlara iki konser verdi. Grubuyla, performans mekanı Galata Perform'da ‚ ''Elektronik Kumpanya'' ve ''Fasıl mı dediniz?'' projeleriyle pek çok konser gerçekleştirdi.

  • 2007'de Hollanda Rotterdam'da, Kozmopolis projesi kapsamında Mevlana yılı dolayısıyla gerçekleşen, modacı Erol Albayrak'ın defilesi öncesi Volkan Ergen'e eşlik etti ve sahne aldı. Naturel Festivali kapsamında Kumpanya grubuyla Mevlevi Bestekarlar başlıklı konseri gerçekleştirdi. 6. Uluslararası Pera Festivali'nde Garaj İstanbul'da Elektronik Kumpanya grubuyla konser verdi.

Halen e- Kumpanya grubunun albüm çalışmalarını sürdürmekte, solo ve grup projeleriyle çeşitli konser performansları gerçekleştirmektedir.