Home Page
26.06.2019
26.06.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
VOLKAN ERGEN
SANATÇILAR
Büyük halini görmek için tıklayınız

Okul öncesi dönemlerinde darbuka ile tanışan sanatçı, ilk teorik müzik bilgilerini 1988 yılında Samsun Belediye Konservatuarı Türk Müziği Çocuk Korosu Saz Heyeti'nde aldı.

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Enstrüman Yapım Bölümünü kazandı. 2005 yılında Kültür A.Ş.'nin düzenlediği Doğu'nun Kadınları Festivali'nde Susan Deyhim ve Richard Horowitz ile çalıştı.

Özgür doğaçlama grubu ‘Islak Köpek' in oluşumunda yer aldı, festivallere katıldı. Melodik ve ritmik bir yapının görsellerle işlendiği Cotton A / V adlı grup ile Türkiye ve Almanya'da performanslar gerçekleştirdi.

   

 

deaf-and-dumb language

  • 2005 yılında Ayşe Nur Ergen ile Elektronik Kumpanya grubunu kurdu.

  • 2006'da Hindistan büyükelçiliğinin davetlisi olarak Kumpanya grubuyla, Yeni Delhi'de konserler verdi. Aynı topluluk ile performans mekanı Galata Perform'da çeşitli performanslar sergiledi.

  • 2007'de Hollanda'da Rotterdam ve İstanbul kardeş kent projesi Kozmopolis kapsamında, Rotterdam'da gerçekleşen etkinliğe katıldı. 2007, Galata Perform'un organize ettiği Görünürlük Projesi kapsamında ateş dansçıları ile görseller eşliğinde sokak performansları gerçekleştirdi. 2007'de Naturel Festivalinde, Kumpanya grubu ile Mevlevi Bestekarlar başlıklı konser ve kendi projesi olan 'Aydınlık' adını verdiği doğaçlama performansı ile sahne aldı.

 

Ayrıca sanatçının ‘Rulo' adını verdiği kişisel bir albüm çalışması bulunmaktadır. Albüm galasında ve Garaj istanbul'da düzenlenen Müzik Yeniler Festivali' nde tamamen doğaçlamalardan örülü performanslar sergiledi.

6. Uluslararası Pera Festivali'nde Elektronik Kumpanya grubu ile konser verdi.

Volkan Ergen, atölye çalışmalarında tekniği ve müzikal yaklaşımları ile ilgili birikimlerini öğrencileriyle paylaşmakta ve çeşitli formlardaki albüm projelerinde sanatçılara destek vermektedir. ( Doğan Canku, Vedat Sakman,Gülbahar, Kazım Koyuncu, Nilgül,Islak Köpek...)