Home Page
24.06.2019
24.06.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
MANUEL REINA
SANATÇILAR
Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız

Çalışmalarına 6 yaşında José Galván Akademisinde başladı ve Manolo Marin ile devam etti.

Aynı zamanda, 5 yıl boyunca Profesor Antonio Castillo'dan klasik dans eğitimi aldı.

Dansında olgunlaştığında, Sevilla Konservatuarı'nda Manolete, Antonio Canales ile koreografi kurgulama çalışmalarına başladı.

İlk profesyonel çalışmaları 9 yaşında başladı. 18 yaşında Dünyaca ünlü Jose Galvan Flamenko dans grubu ile profesyonel dans hayatına başladı. Sevilla'nın tablaolarından biri olan 'El Arenal' 'da sahne aldı. Değişik Flamenco gruplarıyla dünyayı dolaştı. NewYork, Tokyo, Berlin ve Sao Paolo'da yaşadı. Dans gösterileri ve eğitmenlik yaptı. Flamenco üstünde çalışırken aynı zamanda modern dansları tanıma fırsatı buldu ve koreografi eğitimini derinleştirdi.

Ballet Yoko Komatsubara ile koreografi yaptı. Japonya'da İspanya Milli Balesinden Luis Ortega ve Curro de Bormujos ile sahne aldı.

Yer aldığı flamenco yapıtlardan bazıları 'Tierra y Fuego', 'Carmen', 'Bernarda Alba' dır. Paco Mora gösterilerinde birinci dansçı olarak yer aldı ve tüm Güney Amerika'yı dolaştı.

Almanya, İsveç ve Hollanda turnesine çıktı. Yoko Komatsubara ile Festival Union'a katıldı. Kurucusu ve koreografı olduğu 'Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion' grubuyla festivallere ve uluslararası organizasyonlara katılıyor. Nexus'a beş farklı müzik-dans projesiyle katıldı.