Home Page
30.09.2020
30.09.2020
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !

Aptulika


SEVARA NAZARKHAN - “Sen”
Image

Severa Nazardkhan Özbek bir sanatçı. Türk dinleyicisi ile bu ilk tanışmasını da farklı tarzları denediği bir albümle olması da talih mi talihsizlik mi bilemiyoruz. Tüm parçaları kendi yazan ve besteleyen sanatçı, özellikle ‘Sen’ adlı parçasıyla beğenildi. Özbek şiirlerini ve deyimlerini parçalarında kullanan sanatçı, albümünde Rus elektronik-techno müzisyeni Victor Solong ile çalışmış.

 
MAXIM VENGEROV - “Living The Dream” (DVD)
Image

Genç yaşına rağmen dünyanın en iyi kemancılarından biri sayılan ve aynı zamanda kimsesiz çocuklar yararına birçok organizasyonda yer alan sanatçının DVD’si Ken Howard tarafından yönetilmiş. Vengerov’un yoğun temposunu gözler önüne seren DVD, ayrıca sanatçının dünyanın en ünlü mekanlarında verdiği resitallerden görüntüler de içeriyor.

 
STACEY KENT - “Breakfast On The Morning Tram”
Image

Amerikalı ünlü caz sanatçısı Stacey Kent, “Breakfast On The Morning Tram” adını taşıyan v ünlü saksafon sanatçısı eşi Jim Tomlinson’ın prodüktörlüğünü üstlendiği albümle karşımızda. Albüm Amerikan folk tınılarının yanı sıra Fransız şansonları tadında parçaları da içinde barındırıyor. Bunun en baş nedeni de Kent’in Fransa’da büyümüş ve eğitimini tamamlamış olması. Sanatçının, yeni albümünün tanıtım turnesi sebebiyle 20 Kasım’da İstanbul’da konser gerçekleştireceği müjdesini de buradan verelim.

 
JONATHAN BISS - “Beethoven – Piano Sonatas”
Image

Schumann üzerine bu yıl yaptığı albümle tanıdığımız yeni kuşağın en parlayan piyano yorumcularından biri sayılan Jonathan Biss’in yorumladığı Beethoven sonatlarından oluşan bir albüm. Beethoven’ın 1770 – 1827 yılları arasında bestelediği 32 eserden yapılan özenli bir seçimle bir araya getirilen eserler, Biss’in piyanosuyla bir kez daha hayat buluyor. 27 yaşındaki Amerikalı piyanist Jonathan Biss istisnai özelliklere sahip, yetenekli bir yorumcu olarak müzik çeverelerinde anılmaktadır. Kuzey Amerika ve Avrupa'daki orkestra eşlikli ve resital performanslarının yanısıra albüm kayıtlarıyla da uluslarlar arası kariyerini artıran sanatçı, müzisyen bir ailenin çocuğudur. Aralarında Samuel Barber'ın viyolonsel konçertosunu adadığı kişi olan büyükannesi Raya Garbousova'nın, annesi kemancı Miriam Fried'in ve babası viyolacı / kemancı Paul Biss'in de bulunduğu profesyonel müzisyenler ailesinin üçüncü kuşağıdır. Gilmore Genç Sanatçı Ödülü, Lincoln Center Martin E. Segal Ödülü, Avery Fisher Kariyer Ödülü, Andrew Wolf Anısına Oda Müziği Ödülü, Borletti-Buitoni Vakfı Ödülü ve Leonard Bernstein Ödülü gibi birçok ödül kazanan Biss, BBC'nin Yeni Nesil Sanatçı programına katılmak için seçilen ilk ve tek Amerikalıdır.

 
THE CLASH - “The Singles”
Image

1976’da kurulduğunda ilk çıkışını Sex Pistols’un konserlerinde açılış grubu olarak yeralmasıyla yapan The Clash, ilerleyen yıllarda punk’ı daha politize hatta yer yer Anarsizm’den Sosyalist bir söyleme taşıyan grup olacaktı. The Clash’ın nihilizmden uzak daha protest ve politik tavrı plaklarının ABD’de yasaklanmasına kadar bile varmıştı. Onların sabıka hanelerinde ülkeleri İngiltere’nin “Demir Leydi” lakaplı muhafazakar başkanı Teacher’ı iktidardan indirme çabaları, “White Riot” denilen isyanın bayraktarlığını yapmak, “Sandinista” albümleriyle Nikaragua devrimine destek vermek, Irkçılığa Karşı Rock hareketini başlatmak gibi eylemler sayılabilir. Punk’ın en özgün ve temel gruplarından biri olan The Clash’in single olarak çıkardığı (yani 45’lik) plaklarından oluşan bir albüm.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 5 of 8

NEXUSartLine'da yayınlanan yazı, fotoğraf, karikatür, ilüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır.
İzinsiz alıntı yapılamaz.