Home Page
26.06.2019
26.06.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
Didjeridu Workshop [Grup]

KİMBA AREM

Didjeridu Workshop

Ses Terapisi ve Meditasyon için Didjeridu Öğrenmek

En eski ve en primordiyal sesle tedavi şekli olan Didjeridu’yu yapmayı ve çalmayı öğrenin.

Huzurun ve barışın aracı olun.

Didjeridu çalmak kişide hızlı bir meditasyon ve rahatlama durumu yaratır. Bu üç saatlik workshop’da, didjeridu’nun tarihini ve dünyamızın neden bu ilacın gezegende yayılması için ısrarla çağrıda bulunduğunu tartışacağız.

Didjeridu, dünya üstünde bilinen en eski çalgı aleti. Tarihi 50,000 yıl öncelerine kadar uzanıyor. Avrupalılar 200 yıl önce Avustralya’yı ziyaret edene kadar, bu çalgı aleti sadece yerli halk tarafından biliniyordu.

Bugün, gezegenimizin en çok ihtiyaç duyduğu zamanda, didjeridu dünyanın her yerinde bulunabiliyor. Törenlerde ya da korobore’lerde didjeridu danslara ve yaratılış hikayelerine müzikal olarak eşlik etmiştir.

Avustralya yerlileri didjeridu’nun sesini şöyle tarif ediyorlar; sürekli bir ton vasıtası ile ‘yaratılışı yeniden yaratmak’ ve yaşam devirlerinin dünya üzerinde ahenkli bir şekilde devamlarını sağlamak. Avustralya yerlileri, insanların dünyanın bakıcısı ve gezegenin hostesleri olduklarını kabul ederler. Didjeridu çalmak bu sürekli duanın bir parçasıdır ve bizi yaratıcı gücün merkezine bağlar.

Workshop, didjeridu yapmayı ve çalmayı, dairesel nefes çevirmeyi ve çok eski fakat hızla tekrar uyanan bir şifa türü olan ses terapisi ile bağlantısını kapsar.

Didjeridu workshop bugüne kadar başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Hollanda, Almanya, Japonya ve Ingiltere gibi ülkelerde sunuldu. Süresi genellikle 3 saat olmasına rağmen, iki saatlik bir programda yapılabilir ki bu da aynı gün içinde iki ya da üç workshop yapılabilmesine olanak sağlar. Her workshop’da 30 kişiden fazla olmaması idealdir, böylece katılımcılar didjeridu yapımı ve tekniklerini öğrenirken kişisel yardım alabilirler.