Home Page
23.04.2019
23.04.2019
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
Seramik, Heykel, Kukla, Minyatür, Pano, Müzik Aleti, Baskı [Bireysel+Grup]

GÜLİSTAN ERTİK

Çocuğunuzun bu sanat dalıyla erken yaşta tanışması çok önemlidir. Seramik çalışarak, grupla çalışmayı öğrenir, Yaratıcılık yönü ve hayal gücü gelişir, Kendisini daha kolay ifade eder. Değişik materyalleri tanıyarak özgün ürünler çıkartır. Onun duygu ve düşüncelerini farklı malzemelerle ifade etmesi, yorum yapabilmesi ve ortaya sanat eseri çıkartması, kendine olan güvenini ve mutluluğunu gösterir. Çocuklar seramikte en az yetişkinler kadar başarılıdırlar.

Katılımcı sayısı: En az 10 en fazla 30 (Atölye çalışmasına bireysel katılım yapılabilir)

Hikâye canlandırma çalışması:

Okunacak kısa bir hikâye sonrasında çocuk bu hikâyeyi hayal gücünde canlandırarak çamura aktarır.

Süre: 1 saat

Baskı çalışması:

Farklı malzemelerin bir araya gelip ( deniz kabuğu, ip, folyo, teller, ağaç dalları, taşlar vb) 20x20 plaka çamurunun üzerine bastırılıp bıraktığı dokuyla oluşturulan kolaj çalışması. Duvar panoları, ayna çerçeveleri ve diğer oblejerin üzerine uygulanabilir.

Süre: 1 saat

Obje çalışması:

Karşısına koyulan nesneye bakarak boyutları ve oranları ile aynısını yapması istenir. Oran orantı ilişkisini görmesi sağlanır.Bu bir meyvede olabilir bir heykelde.

Süre: 1 saat

Müzik aleti çalışması:

Seramik yapısı itibariyle ses iletimine çok uygundur. Bazı müzik aletlerinde, seramik çamurunun farklı özellikleri diğer malzemelere oranla daha iyi ses alınmasına neden olur. Gözenekliliği, bu gözeneklerinin şıklığı, pürüzsüzlüğü, canlılığı gibi özellikler farklı müzik aletlerinde farklı sesler alınmasına neden olur. Yapılabilecek müzik aletleri: Udu, Globular horns, didjeridu, Conun drums, Dümbelek, Okarina, Flüt.

Süre: 2 saat

Böcek konulu çalışma:

Her çocuk önce kâğıtta kendi böceğini tasarlar sonra büyük boyutta uygulamaya geçer.

Süre: 1 saat

Balonlu çalışma:

Balon şişirilerek üzerine çamur sıvanır. Çamur sertleştikten sonra ise balon patlatılır. Ortaya değişik kâseler çıkar.

Süre: 30 dakika

Heykel çalışması:

Eğitmen tarafından telden İskeletli hazırlanan heykeller, çocuklara dağıtılır. Çocuklar heykelleri çamurla kaplamaya başlarlar, daha sonra çamurlar alçıya batırılır ve dışı sert görünüme kavuşur. Daha sonra alçı bronz, altın, gümüş renklerinde boyanır.

Süre: 1 saat

Kukla çalışması:

Vücudun parçaları olan kafa, bacak, kol, vücut ayrı çalışılır. Belli bir sertliğe geldikten sonra delikler açılır ve kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra ise deliklerden İpleri geçirerek vücut birleştirilir ve oynatılabilir hale gelir.

Süre: 40 dakika

Minyatür çalışması:

Grup olarak çalışılır. Her gruptan bir nesne yapılması istenir. Örneğin bir şehir çalışılacaksa bir grup evler, başka bir grup ağaçlar, diğer bir grup arabalar, yollar, hayvanlar, insanlar, çiçekler şeklinde çalışmalar yapar. Daha sonra yapılan çalışmalar kavrama göre yerleştirilir. Boyutları gerçek boyutlara oranla 1/20 dir.

Örnek çalışmalar: Sahil kasabası, kale ve surlar, dünyaca ünlü mimari yapılar vb.

Süre: 1-2 saat

Kupa, tabak boyama çalışması:

Hazır olan tabakların ve bardakların üstüne sır üstü boyalar ve fırçalarla resim çizilir. Daha sonra fırında pişirilerek kullanılabilir hale gelir.

Süre: 1 saat

Pano çalışması:

Yüzey üzerine çamur eklenerek kabartma olarak yapılan bir süslemedir. Üzeri işlenebilir malzemeleri şekillendirme olarak da tanımlanabilir.

Çamur plaka şeklinde açılır ve üzerine çizilen resmin kabartması yapılır.

Süre: 1 saat

Çocuk Atölyelerimizden Fotoğraflar

Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız Büyük halini görmek için tıklayınız