Home Page
30.11.2022
30.11.2022
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
Yazıyla İfadeyi Geliştirme [Grup]

İZZEDDİN ÇALIŞLAR

Her kademedeki yönetici ya da çalışan, işinin gereği olarak yazmak zorunda. Buna rağmen yazma eyleminde korkutucu bir yan var. İyi, doğru ve kolay anlaşılır yazmak ayrı bir yetenek gibi algılanıyor. Kurs, yazan ile yazıyı barıştırma amacı taşıyan bir dizi alıştırma egzersizinden oluşuyor.

Bu eğitim programı İzzeddin Çalışlar tarafından farklı iş disiplinlerine uyarlanabilir bir sistem olarak tasarlandı. Yazanın yaratıcılığının, kendine güveninin ve ifade gücünün sınırlandıkça arttığı tezini savunuyor ve ders sırasında topluca yapılan egzersizlerle herkesin yazma yetisini geliştirebileceğini kanıtlıyor, sık karşılaşılan hataların düzeltilmesini sağlıyor.

Ders süresi ve frekansı talebe göre şekillenebiliyor olsa da faydasının hissedilebilmesi için gereken minimum süre, 15 kişiyi aşmayan gruplar için, 2 x 4 saattir.

Program; Bahçeşehir, Galatasaray ve Kadir Has üniversitelerinin iletişim fakültelerinde yaratıcı yazarlık dersi olarak uygulandıktan sonra, şirket içi yazışma ve iç iletişimin yoğun olduğu şirketlere yönelik kişisel gelişim etkinliği olarak yeniden tasarlandı.

Zihin-metin arasındaki ilişkinin farkındalık egzersizleri
Kurumsal kimlikle uyumlu yaratıcılık egzersizleri
Metne estetik müdahale çalışmaları
İfadenin kişisel sınırlarını zorlama
Kuruma özel metinlere yaklaşım
Doğru Türkçe kullanımı

(Kurumsal talepler eğitim programına eklenebilir)

Referans: Medina-Turgul DDB, Sa-ba Endüstriyel Ürünler A.Ş.