Home Page
17.04.2024
17.04.2024
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !

PORTAL, dinleyici grubun barış, şifa, Dünya ve Kosmoz ile bağlantılarını güçlendirme niyeti ile bir müzik birlikteliği yaratma amacı taşımaktadır..

Dünyanın değişik bölgelerinden yerel enstrümanlar kullanan PORTAL, ilahi uyumla kişilerin kendi içlerindeki yüksek bilinci keşfederek yolculuk yapmalarına olanak sağlayan zemini hazırlar ve tutar.

Kadim şifa frekanslarını fractal görüntüler ile birleştirerek dinleyici grup için bir alan yaratır ki ruhun değişik boyutlarda sıradışı deneyimler yaşamasına imkan doğar.

Bu şamanik grup yolculuğu kişiler ve toplumlar için büyük bir şifa kaynağı niteliğinde olabilir ve yenilenmiş bir amaç, anlam ve huzur hissi ile dünyaya geri dönüş yaşanır.

Grup Portal
The Journey Begins

MÜZİSYENLER VE ENSTRÜMANLAR:

Image

Kimba: Didjeridu, Flüt, Yerli Amerikan flütü, Su sesleri, Kristal ve Tibet Çanakları, Tingshas, Perküsyon

 

 

 

 

Tierro

Tierro: Guitar, Bul bul Tarang

Kanada'nın Toronto şehrinde doğup büyüyen Tierro Lee son 20 seneyi şarkı sözü yazarı, gezici müzisyen ve albüm yapımcısı olarak geçirdi.

Müziğin iyileştirici etkisine adadığı tutkusu gitarının tellerine yansıttığı dansta hissedilir.

Bir dünya gezgini olan Tierro arap, flamenco ve sitar karışımı sitili ile Guatemala'dan Kazakistan'a Doğu'dan Amerika'ya başka müzisyenler ile beraber kah sahnede kah sokaklarda çaldı.

Tierro, rock füzyon grubu Kan'nal'ın bas gitaristi ve yapımcısıdır. Hip-hop grup LYNX'de dahil olmak üzere piyasaya bir çok CD çıkartmıştır.

Tierro’nun CD'leri

  • Kann'nal
  • Kan'nal - Dream walker

Jonathan Wolfe

Jonathan Wolfe, Ph.D.: Görsel mühendis, canlı müzik eşliğinde fractal video gösterisi

Jonathan Wolfe 1996 yılında Pennsylvania Üniversitesinden görsel nörobilim dalında doktorasını aldı.

Fraktallerin güzelliğini 1987 yılında Albuquerque Akademisinde öğrenci olduğu yıllarda keşfeden Jonathan, o günden bu yana hevesle insanlara fraktelleri öğretiyor. Fraktel, öklid geometrisine alternatif bir geometri modelidir. Bu modelle öklid geometrisinin tanımlayamadığı bazı sistemler tanımlanabilmektedir.

İlk kez 1999 yılında Alameda İlkokulu’na fractal eğitimi götürdü.

Küçük yaşlardaki çocukların matematik, bilim ve sanata gösterdikleri heves, Jonathan’ı öğretmeye devama ve 2003 yılında Fractal Foundation’i kurmaya yöneltti.

Birbirinden farklı çeşitli gruplara Kaos Teorisini ve fraktalleri öğretmenin yanı sıra Dr. Wolfe, fractal ilhamlı uçan muhteşem sanat eserleri yaratan bir sanatçı olarak da tanınmaktadır.

Balon yapmak ve uçurmak Kaos Teorisinin bir alıştırmasıdır. Dr Wolfe bu sanatsal bilimi her yerde izleyicileri ile paylaşıyor.

Atmosferin kaotik dinamikleri kavrandığında başarılı bir şekilde hedefe yelken açılır. Dünyanın en büyük fractal imajlarını yaratıp balonun üstüne basan Fractal Foundation milyonlarca kisiye ulaşmakta. Eğitip ilham vererek sanat, bilim ve teknolojinin kaynaşması sonucu ortaya çıkan olanakları gözler önüne seriyor.