Home Page
18.07.2024
19.07.2024
ORGANİZASYONLAR
WORKSHOPLAR
SÖZEL & GÖRSEL DESTEK
TASARIM / PROJE
Üyelik
facebook sayfamıza katılın !
Afiş (Konser,Etkinlik,Gösteri)
Efes Pilsen Blues Festivali


Genelde bir duyuru biçimi olarak hayattaki yerini alan afiş, estetik kaygının da işe girmesiyle sanat yapıtı halini bile alacaktır. Yüzyılımızın başında baskı tekniklerinin de gelişmesiyle yapılan afişler bugün müzelerin duvarlarına taşınacaktı.


Konser, tiyatro ya da farklı etkinlikleri kitlelere duyurmak için artık sadece afişe gerek duymayabiliriz. Zamanımızda internet, televizyonlar, radyolar da bu işi sağlayabiliyor. Ancak afişin önemi gene de kendini koruyor. Sonuçta diğer iletişim araçlarını da kullansanız o afişin görsel ögelerine gereksiniminiz var. İnternet, basın, TV gibi iletişim araçlarında da duyurunuz yapılırken afişin ögeleri olmadığı takdirde tanıtım kuru ve güvenilirlikten uzaklaşabiliyor.


Afiş öncelikle bir duyuru biçimidir. İster kağıda gelişigüzel keçeli bir kalemle de yazıp, duvara asabilirsiniz. Bir başka yöntem olarak fotokopi ile amatörce çoğaltıp bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Her ne biçimde olursa olsun afişin duyurma özelliğini yaratıcılıkla ne kadar beslerseniz etkinliğin değeri de o derece belli olur.


Bir tiyatro eseri, bir konser yapılır ve biter. İnsanlar ertesi günü etkinliği başka arkadaşlarına anlatırlar. Yıllar geçer hafızalarında o konserin veya tiyatronun tadı kalır ama bir kez daha aynı şeyi yaşayamazlar. Ama saklanan bir konser afişi o günün belgesi gibi yıllar sonra da kalır.


NEXUSartLine, konser, etkinlik ve gösteriler için hem belge hem sanat eseri niteliğinde, sergilenebilecek özellikte afişler yaratıyor.


Referans galeri için tıklayınız.


Talepler için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır